Meditrendy Medyczna Moda
Facebook Instagram

INFOLINIA Phone 690240661 CZYNNA PN-PT 10.00 - 16.00

do kasy suma: 0,00 zł

Od białej odzieży medycznej po eksplozję kolorów, czyli o ewolucji w medycznej modzie

Od białej odzieży medycznej po eksplozję kolorów, czyli o ewolucji w medycznej modzie

Główną cechą świata mody jest to, że panujące trendy nieustannie się zmieniają. Oczywiście, są również fasony, kolory oraz kreacje ponadczasowe, które z biegiem czasu się jedynie unowocześniane, jednak to nurt przemian jest dominującym w każdej dziedzinie tego świata. Moda medyczna niczym nie odbiega od innych - tutaj również można zauważyć niemałe zmiany. Dzisiaj modne są kolory i wzory, jednak czy tak było zawsze?

Biała odzież medyczna, czyli jak wyglądała moda medyczna kiedyś?

W wielu miejscach pracy obowiązuje pewien dress code. Ta sama zasada dotyczy również zawodów medycznych - i to nie od dziś! Gdy pomyślimy o lekarzach, to w pierwszej kolejności przed naszymi oczami pojawią się osoby w białych fartuchach i uniformach. Choć te również nie od zawsze były standardem. Przed odkryciem Ludwika Pasteura i Roberta Kocha świadomość istnienia drobnoustrojów chorobotwórczych nie istniała. Nie mówiono wówczas o zachowaniu standardów higieny i sterylności. Dopiero od XX wieku rozpoczęto noszenie odzieży ochronnej i to właśnie kolor biały rozpoczął kilkudziesięcioletni okres dominacji.

I choć może wydawać się, że dziś moda medyczna wygląda nieco inaczej, to nadal możemy spotkać białe stroje medyczne na oddziałach szpitalnych. Niemniej jednak zdecydowanie różnią się one od tych sprzed lat. Przede wszystkim dawne, białe uniformy medyczne nie różniły się między sobą. Wszystkie miały taki sam krój, wykonane były z tego samego materiału, jednym słowem - każdy wyglądał w nich tak samo. I choć wtedy białe maski, czepki medyczne i uniformy wydawały się jednym z najlepszych rozwiązań, to ustąpiły innym kolorom i funkcjonalnym materiałom.

Jednym z pierwszych kolorów wprowadzonych w szpitalne mury był zielony. Zaczął on gościć na salach operacyjnych, gdyż kolor biały kontrastujący z czerwienią podczas patrzenia na pole operacyjne przez wiele godzin męczy wzrok. Z czasem chirurdzy zaczęli sięgać także po niebieski i jego odcienie.

Żywe kolory i najmodniejsze wzory - moda medyczna w nowej odsłonie

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że określenie medyczna moda w końcu nikogo nie dziwi, co nas niezmiernie cieszy! Dziś wiemy już, że odzież medyczna nie musi być wcale nudna i przewidywalna, a my możemy wyglądać w niej po prostu dobrze.

Biel ustąpiła innym kolorom, co daje doskonałe rezultaty pod względem estetycznym. Modne kolory i wzory sprawiają, że personel medyczny prezentuje się niezwykle schludnie i ciekawie, co z pewnością nie umyka uwadze najmłodszych pacjentów, którzy odbierają lekarzy i pielęgniarki o wiele bardziej przyjaźnie.

 

 

Modne fasony dają również ogromną możliwość noszenia tego, w czym po prostu czujemy się komfortowo. Panie mogą podkreślić swoją talię, a panowie nosić swoje ulubione joggery. Kolekcje modnych ubrań medycznych, takich jak te dostępne w naszym sklepie pozwalają na wyrażanie siebie w miejscu pracy, a także wpływają na sam wizerunek placówki medycznej.

Co więcej, dzięki różnorodności kolorów i wzorów bez problemu można odróżnić personel medyczny (jeden specjalista - jeden kolor) lub poszczególne oddziały szpitalne.
Dodatkowym atutem nowoczesnej mody medycznej jest również wykorzystanie zaawansowanych technologicznie materiałów, które znacznie podnoszą komfort pracy - a ten jest szczególnie ważny podczas wielogodzinnych dyżurów.

Jak więc widać, moda zmienia się nieustannie i towarzyszy każdej dziedzinie naszego życia. Ważne jest jednak to, aby nie bać się nią bawić, a także wybierać wysokiej jakości produkty. Takie wybory z całą pewnością pozytywnie wpłyną na nasze samopoczucie oraz komfort pracy.

Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium