Meditrendy Medyczna Moda
Facebook Instagram

INFOLINIA Phone 690240661 CZYNNA PN-PT 10.00 - 16.00

do kasy suma: 0,00 zł

Rola odzieży medycznej w budowaniu wizerunku personelu medycznego

Rola odzieży medycznej w budowaniu wizerunku personelu medycznego

Odzież medyczna odgrywa rolę nie tylko w zachowaniu standardów higienicznych, ale równie pozytywnie przekłada się na profesjonalny obraz personelu medycznego w oczach pacjentów. Przy pomocy nowoczesnych scrubsów może także wspomóc realizację określonych celów wizerunkowych.


Spójny wizerunek placówki medycznej

Wygląd personelu medycznego może być spójny z identyfikacją wizualną placówki. Strój lekarzy, pielęgniarek, pracowników administracji może mieć kolory wykorzystane w gamie kolorystycznej CI (corporate identity). Popularnym rozwiązaniem są także hafty wykonane na bluzach i fartuszkach. Mogą one zawierać logo lub nazwę placówki.

(Więcej na temat haftu znajdziesz na stronie HAFT NA ODZIEŻY MEDYCZNEJ)

W zakresie spójności nie sposób także wspomnieć o standaryzacji ubioru. Popularnym rozwiązaniem jest zarówno określenie w regulaminie dozwolonych kolorów i połączeń, jak również wprowadzenie jednolitych mundurków medycznych dla określonych grup personelu medycznego lub oddziałów.


Wpływ na zaufanie wobec personelu

Rolą medycznych scrubsów jest także budowanie zaufania wobec personelu medycznego. Noszenie profesjonalnego ubioru medycznego świadczy o respektowaniu zasad higieny i reguł panujących w placówce medycznej. Ponadto niektóre kolory za sprawą swojej symboliki mogą pomóc w budowaniu zaufania.


Profesjonalny wizerunek i budowanie autorytetu

Wizerunek zawodowy zespołu medycznego kształtowany jest przez szeroką grupę determinantów. Jednym z nich jest tzw. dress code, z którym wiążą się nie tylko pojęcia wygody, bezpieczeństwa i higieny pracy, ale również kształtowanie pozytywnego wizerunku reprezentantów określonej profesji, wpływając tym samym na prestiż zawodowy tej grupy profesjonalistów, co z kolei przekłada się na obraz całej placówki medycznej.


Możliwość identyfikacji członków personelu medycznego

Odzież medyczna pełni istotną rolę w zachowaniu standardów higieny, ale również pozwala odróżnić członków personelu medycznego od pacjentów i odwiedzających. W sytuacji, gdy ogromną rolę odgrywa czas, nie można tracić cennych sekund na wyłonienie z tłumu lekarza, aby powiadomić go o zaistniałej sytuacji.

 

Odpowiednio dobrane kolory mogą stać się pomocne w tworzeniu pozytywnego odbioru placówki i realizowaniu założonych celów wizerunkowych. Korzystne dla podkreślenia nowoczesnego charakteru szpitala mogą być odpowiednio dobrane kolory. Przykładowymi barwami odwołującymi się do nowoczesności będą odcienie szarości, złamany błękit, granatowy oraz wiele innych. Kiedy zależy nam na podkreśleniu wieloletniej tradycji możemy to zrealizować za pomocą barw takich jak odcienie latte, beżu, bordo, pastele, niebieski. Charakter luksusowych placówek medycyny estetycznej można z kolei wyrazić przykładowo sięgając po takie kolory jak: fiolet, butelkowa zieleń, róż czy bordo w winnym odcieniu.

Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium