Meditrendy Medyczna Moda
Facebook Instagram

INFOLINIA Phone 690240661 CZYNNA PN-PT 10.00 - 16.00

do kasy suma: 0,00 zł

Odzież dla fizjoterapeuty

Odzież dla fizjoterapeuty

Praca fizjoterapeuty wymaga kontaktu z różnymi pacjentami, również tymi poddawanymi hospitalizacji z przyczyn nie wynikających bezpośrednio z problemów z narządem ruchu, np. pacjentów geriatrycznych, których problemy z ruchem wynikają z chorób wieku starczego. Odzież musi wobec tego zarówno pełnić funkcję ochronną, jak i nie krępować ruchów fizjoterapeuty podczas wykonywania ćwiczeń z pacjentem.

Specyfika pracy fizjoterapeutów determinuje ich oczekiwania względem ubrania medycznego. W codziennej pracy priorytetem jest przywracanie pacjentom sprawności. Potrzebują wobec tego odzieży zapewniającej swobodę ruchów. Przy tak intensywnej pracy wiążącej się z dużym wysiłkiem fizycznym, odpowiedni strój może znacząco poprawić komfort. Jednak nie tylko wygoda podczas ćwiczeń z pacjentami jest istotna. Nie mniej ważne by odzież dla fizjoterapeutów miała także estetyczny wygląd.

Odzież dla fizjoterapeutów i jej funkcje

Funkcja ochronna odzieży

Fizjoterapeuta pracujący w szpitalu lub przychodni jest narażony na wiele czynników chorobotwórczych, takich jak bakterie czy wirusy. Nawet, gdy nie ma bezpośredniej styczności z pacjentami przebywającymi na oddziałach chorób zakaźnych, to sam wielogodzinny dyżur w placówce podnosi ryzyko kontaktu. Pomijając mikroorganizmy chorobotwórcze, fizjoterapeuta ma również styczność z ciałem pacjenta i niejednokrotnie z jego płynami ustrojowymi. Wobec tych okoliczności odzież fizjoterapeuty musi pełnić funkcje ochronne.


Wygoda a strój fizjoterapeuty

Fizjoterapeuta opracowuje plany odzyskiwania sprawności fizycznej, ćwiczy z pacjentami, niejednokrotnie musi ich podnieść, podtrzymać, to wszystko sprawia, że jego ubranie nie może krępować ruchów. Strój fizjoterapeuty powinien mieć zatem nieco luźniejszy krój. Sprawdzą się również materiały z domieszką elastanu. Ponadto podobnie jak odzież medyczna dla lekarzy i pielęgniarek, ubranie fizjoterapeuty musi być stworzone z oddychającej tkaniny, a przy tym pozwolić na intensywną aktywność fizyczną.

Odzież dla fizjoterapeuty - propozycje

Odzież dla fizjoterapeuty i fizjoterapeutki to zazwyczaj bluza medyczna i wygodne spodnie.

Spodnie medyczne dla fizjoterapeuty

Pośród spodni medycznych te najbardziej praktyczne są luźniejsze fasony, dla pań te z gumką w pasie lub wiązaniem.
Dla wielu osób nieco wygodniejsze będą spodnie z dodatkiem elastycznych włókien lycry lub elastynu, np. spodnie Fitness Eldan 
lub dla Panów model Ryan Stretch od Koi. 

Bluzy medyczne dla fizjoterapeutów. Odzież najczęściej wybierana


Pośród bluz medycznych dla fizjoterapeutów warto zwrócić uwagę na propozycję marek Koi i Eldan. W ofercie naszego sklepu dostępne są bluzy tych producentów w różnych wariantach, zarówno w kwestii wykończenia dekoltu, jak i zapinania i ilości kieszeni.

Profesjonalny wygląd, jak i większą wygodę podczas pracy fizjoterapeuty zapewnią również bluzy medyczne Healing Hands serii Pure Label zawierające w swoim składzie spandex zwiększający elastyczność materiału. Takie właściwości materiału sprawiają, że jaka odzież dla fizjoterapeutów okazuje się być bardziej funkcjonalną i dostosowaną do pracy w ciągłym ruchu. Taka odzież medyczna dostępna jest w Meditrendy w różnych wariantach kolorystycznych oraz wielu krojach dla każdej sylwetki.

Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium